Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Fier, tërhiqet firma për ndërtimin e landfilldit të mbeturinave

Nga Rexhina Biba 0

Projekti për ndërtimin e landfillit në zonën midis fshatrave Plyk dhe Mbyet në Fier është anuluar.

Përpos protestave nga banorët e zonës, çështja është shoqëruar me debate të ashpra edhe në këshillin bashkiak.

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi shpjegoi se firma që mori përsipër zbatimin e projektit, u tërhoq për shkak të terrenit dhe rrëshqitjeve në zonë.

Ndërkohë një komision me ekspertë do të vlerësojnë në terren një tjetër vend ku mund të ndërtohet impianti i përpunimit të mbetjeve.

Fier/ Fabrika e mbetjeve/ Banorët: Do na kontaminohen tokat, plani i fshehtë

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej