Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Fier/ Shkatërrimi i shtëpive nga Bankers, banorët: Rama dhe Lu eja jetoni këtu

Nga Klodiana 0

Pasi iu premtua se Banorët e fshatit Zharrëz në Fier do të merrnin një raport për dëmin dhe sasinë e dëmshpërblimit, nga kompania e shfrytëzimit të lëndëve djegëse, Bankers Petroleum.

Banorët thonë se skush nuk u ka shkuar në shtëpi dhe askush nuk i ka informuar më se çfarë do të bëhet me ta, ndërkohë që jetojnë në shtëpi të cilat rrezikohet të shemben.

Një  banor i zonës tregon si janë katandisur shtëpitë e tyre dhe fton Kryeminitrin  Rama dhe ambasadorin amerikan  Donald Lu që të shkojnë të provojnë nëse jetohet dot në të tilla banesa.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej