Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Fier/ Punonjësit e rafinerisë në protestë: Kërkojmë takim me prefektin

Nga Skenderi 0

Punonjësit e rafinerisë së naftës në Fier kanë protestuar sërisht sot pasi prej disa kohësh nuk kanë marrë rrogat.

Punëtorët kanë protestuar sot para prefekturës së këtij qyteti pasi ka kaluar koha e premtimit të bërë nga kompania që do të merrnin dy paga brenda 10 ditëve.

Gjithashtu punëtorët kërkojnë që t’i paguhen sigurimet shoqërore pasi kompania prej 18 muajsh nuk i ka shlyer ato. Punëtorët kërkojnë takim me prefektin për zgjidhjen e problemit të tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej