Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Fier, punëtorët e rafinerisë së naftës në protesta: 3 muaj pa rroga

Nga Ejona 0

Punëtorët e rafinerisë së naftës në Fier janë ngritur sot në protesta pasi nuk kanë marrë rrogat prej tre muajsh

Punëtorët shprehen se prej 18 muajsh nuk u janë paguar sigurimet dhe ata nuk kanë të ardhura të mjaftueshme të kalojnë muajin e jo më të paguajnë detyrimet e enrgjisë elektrike dhe ujit të pijshëm.

Atyre u ishte premtuar që do t’i merrnin lekët para Vitit të Ri, gje që nuk ndodhi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej