Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Fier/ Morën 30 mijë euro me anë të kanosjes, dy në pranga

Nga Skenderi 0

Policia e Fierit ka arrestuar dy shtetas të cilët akuzohen se kanë kanosur një shtetas për t’i marrë atij një shumë prej 30 mijë eurosh.

Shetatasit e arrestuar janë Nezir Bullaku dhe Afrim Berisha, të dy banues në Dërmenas të Fierit,  të cilët i kanë marrë një shumë të konsideruesmë parash  shtetasit me iniciale E.R. Në periudha të ndryshme kohore, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, i kanë marrë duke e kanosur deri ditën e sotme shumën prej 31 500 euro këtij shtetasi.

Në momentin e arrestimit, shtetasve Nezir Bullaku dhe Afrim Berisha iu sekuestrua një shumë prej 3000 eurosh.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej