Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Fier/ Fëmijët në Kallm të Vogël 2 javë pa shkollë

Nga Skenderi 0

Fëmijët në Kallm të Vogël kanë dy javë që nuk shkojnë në shkollë. Banorët  kanë dalë sërish sot në protesta, pasi problemi i tyre për rikonstruksionin e rrugës nuk ka gjetur zgjidhje.

Ata mbeten të vendosur për të mos ndaluar protestat. Banorët thonë se nëse nuk ndërhyhet në rrugë e kanë të pamundur t’i dërgojnë fëmijët në shkollë, aq më tepër që dimri është afër.

Gjatë javës ata protestuan edhe para njësisë administrative të Mbrostarit.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej