Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Fier/ Banorët protestojnë kundër landfilldit

Nga Skenderi 0

vvvvv

Banorë e fshtatit Plyk të Fierit kanë nisur protestat kundër ndërtimit të landfilldit të përpunimit të mbetjeve në fshatin e tyre. Banorët kanë kanë bllokur rrugën kryesore që lidh Fierin me Ballshin.

Ata janë kundër ndërtimit të fabrikës së riciklimit të mbetjeve pasi thonë se nëse fabrika vihet në punë ,do të këtë një ndotje të madhe të ambjentit,  do të na kontaminohet toka me të cillën nxjerrim bukën e gojës, janë shprehur banorët.

protesta-6-596x356

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>