Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Fier/ Banorët e fshatrave Mbyet, Krapat dhe Plyk protestojnë kundër impiantit të mbetjeve

Nga Skenderi 0

Banorët e fshatrave Mbyet, Krapat dhe Plyk janë mbledhur sot para bashkisë së Fierit për të protestuar kundër projektit për ndërtimin e impiantit të përpunimit të plehrave. Protesta e tyre ishte paralajmëruar pak ditë më parë nga vetë banorët e fshatit Mbyet.

Ata shprehen një zëri se nuk do të lejonë ndërtimin e impiantit të mbetjeve në fshatin Mbyet ku dhe është parashikuar që të zbatohet projeti , pornuk do të lejonë ndërtimin në asnjë nga këto fshtra.

Banorët: “Jemi kundër plehrave. Policia të rrijë larg protestuesve.Jemi për të drejtat tona. Për shtëpinë tonë vendosim vetë. Duam Fierin e pastër, është borxh që i kemi fëmijëve tanë”

fier-1

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej