Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Festivali i 56-të i Këngës në RTSH, dalin në shitje biletat

Nga Media 0

Festa më e madhe e muzikës shqiptare është fare pranë.

Kanë dalë në shitje biletat për edicionin e 56-të të Këngës në RTSH. Ato mund t’i gjeni në sportelin e Pallatit të Kongreseve, si edhe në sportelet e Radio Tiranës dhe Televizionit Shqiptar.

Emrat e njohur të këngës, të ftuarit specialë, elementet e show-t dhe pjesëmarrja e kantautorit të njohur italian, janë një garanci më shumë jo vetëm për Festivalin, por edhe për festat e fundvitit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej