Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Festimi i Avdulla Latos, mashtrues ordiner i dënuar disa herë

Nga Arben Llalla 0

Nga Arben Llalla

Festim Avdulla Lato, i cili e thërret veten “President dhe kryeministër i Republikës së Çamërisë”, ka një të shkuar të errët. Ai është dënuar për vjedhje në vitin 1993 nga Gjykata e Vlorës dhe në vitin 2015 Gjykata e Tiranës e dënoi Festim Avdulla Laton me dy vjet heqje lirie për mashtrim.

http://www.dogana.gov.al/dokument/1307/001770

Festim Lato dhe kaubojsi Eduard Ndocaj

Por, nuk ndalet me kaq; ai është dënuar në vitin 2017 me vendim të formës së prerë për mospagim të doganave. Kështu, në listën që Drejtoria e Doganave ka shpërndarë për mediat, Interpolit dhe policisë kufitare gjendet edhe emri i “Presidentit-kryeministër” i “Republikës së Çamërisë”, Festim Avdulla Lato.

Tashmë opinioni mbarë shqiptar e di fare mirë, përse Festim Lato bënë zhurmë, gjoja për të drejtat e Çamërisë, pasi kërkon që në emër të patriotizmit t’i shpëtojë dënimeve me burg, por edhe të bëjë ndonjë lek nga vjedhja e mashtrimi i diasporës në emër të Çështjes Çame.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej