Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Festa e Pavarësisë, rikthen në shtëpi Rita Orën

Nga Klodiana 0

Pavarësisht se karrierën e saj muzikore e ka ndërtuar jashtë kufijve të Kosovës, duket se ndjenja e patriotizmit për Rita Orën nuk do të shuhet kurrë.

Këngëtarja e famshme asnjëherë nuk e ka mohuar origjinën e saj shqiptare, madje shumë herë ajo ka bërë edhe postime patriotike në rrjete sociale.

Kjo ndjenjë do ta rikthejë Ritën në vendlindje në kuadër të festimeve për pavarësinë e Kosovës në 17 shkurt.

Në koncert pritet që Rita të performojë këngët e saj më të njohura të cilat janë shndërruar në hite botërore duke kryesuar kështu top listat muzikore.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej