Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fëmijët e së shkuarës, fotografi të adhurueshme historike

Nga Media 0

Fëmijët do të mbeten fëmijë, në çdo epokë, moderne ose primitive, ata janë të lumtur. I duan kafshët dhe qëllimi i tyre i vetëm është të luajnë, pa marrë parasysh nëse lodra është e teknologjisë së lartë ose armë luftarake gjermane.
Fëmijët në të shkuarën nuk kanë shumë ngjashmëri me ata të sotshmin. Janë rritur në mes të luftërave të tmerrshme, mjerimit dhe varfërisë, po të gjitha këto vështirësi nuk ishin pengesë për buzëqeshje të panumërta.
Bota është një vend shumë më i lumtur parë nga sytë e një fëmije. Fotografitë e mëposhtme do t’u dërgojnë në botën magjike të fëmijëve dikur.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej