Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fëmijët e humbur, nis projekti për identikitet e tyre si të rritur

Nga Media 0

Për herë të parë, ekspertët ndërkombëtarë amerikanë në bashkëpunim me “Alo 116”, Linja Kombëtare e Këshillimit për Fëmijët, kanë realizuar identikitin e Bleona Matës sot, me foto nga nëna, babai dhe vëllai i saj më i vogël.

Në sajë të këtij imazhi të ri, ditët e fundit kanë nisur kërkimet për këtë minorene që rezulton e zhdukur.

Sipas Mirgit Vatës, drejtori i Linjës së Këshillimit, “Alo 116” do të nisë nga puna për krijimin e identikiteve të tjera për 5 fëmijë të zhdukur vitet e fundit./T.CH

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej