Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Fanfarat e Tiranës në Rai Uno me fustanella (film)

Nga 27-shi 0

Një spektakël i jashtëzakonshëm në Rai Uno me titullin “Uno, due tre, Fiorella…” që është një mbrëmje e dedikuar muzikës, mesazheve dhe mbi të gjitha miqve të Fiorella Mannoia.

 

Mes të ftuarëve të shumtë si Gianni Morandi apo Ligabue ishte edhe Max Gazzè me Fanfarat e Tiranës, madje prezantuesi Fabrizio Frizzi falenderoi Mirela Kumbaron për pjesmarrjen e Fanfarave, të cilat u paraqitën në skenë me fustanellën shqiptare.

Më poshtë një tjetër paraqitje e Max Gazze me Fanfarat e Tiranës në koncertin e 1 Majit të vitit 2016 në Romë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej