Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Facebook po përgatit një ndryshim të madh

Nga Rexhina Biba 0

Nëse ju pëlqen postimi i një miku në Facebook, shumë shpejt do të mjaftojë të qeshni dhe ata do ta marrin vesh.
Kjo pasi Facebook ka blerë së fundmi FacioMetrics, një kompani e cila krijon programeve kompjuterike për njohjen e fytyrës. Duke skanuar fytyrat e miliona përdoruesve nga e gjithë bota, programi mund të masë reagimet e tyre në bazë të lëvizjes, si përshembull buzëqeshjen për një like.
“Mënyra se si njerëzit komunikojnë po ndryshon dita-ditës dhe efektet e ndryshme i lejojnë njerëzit të shprehen në mënyra të reja zbavitëse e krijuese”, tha një zëdhënës i Facebook për agjencinë e lajmeve AFP. Kjo risi e fundit mendohet se do ta shndërrojë Facebook në një rival të denjë për konkurrentë si Snapchat. 
/intv.al/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej