Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Evropiani i Xhudos: Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

Nga Klodiana 0

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi është kualifikuar pak minuta më parë  në gjysmëfinale të kampionatin Europian të xhudos.

Kelmendi ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp në çerekfinalen e Kampionatit Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni.

Xhudistja pejane kishte kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në të dytën e ka mposhtur britaniken Chelsie Giles.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej