Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Europiani i Kroacisë/ Qerimaj: Kërkoj vlerësim moral dhe ekonomik nga shteti

Nga Klodiana 0

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj, i cili u shpall kampion Evrope për peshën 77 kg në Antalia të Turqisë, kërkon mbështetje financiare, pasi ai tregon se është përgatitur për Europianin e ardhshëm në Kroaci.

Qerimaj i ka shprehur publikisht kërkesën e tij kryeministrit Rama nëpërmjet një postimi në Facebook.

 

Zoti Kryeminster i Shqiperise! Kur u shpalla kampion i europes me dhurove kopsat qe vendosen ne kemishe qe ja dhuron homologeve tuaj Kryeministrave te europes dhe botes! Kan shume vler morale dhe shume Force une tani e kuptova! Tani une po pergatitem te qoj Flamurin ne europian ne Kroaci! Kam Besim qe kur te qoj Flamurin ne Europian do te vleresohem si duhet nga shteti si nga ana morale edhe ekonomike! Edi Rama”,- shkruan në “Facebook” Erkand Qerimaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej