Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Et`hem Fida i PDIU-së komandohet në krye të bashkisë Dibër

Nga Luljeta 0

Pas shkarkimit të Shukri Xhelilit, Fida do të drejtojë deri në zgjedhjet për kryetarin e ri të kësaj bashkie

Nënkryetari i PDIU-së për bashkinë Dibër, Et`hem Fida do të drejtojë këtë bashki dei në zgjedhjet e reja. Fida u komandua nga Këshilli i Bashkisë Dibër, pas një mbledhje zhvilluar mesditën e kësaj të shtune.

Komandimi i tij erdhi pas largimit të Shukri Xhelilit, i cili u shkarkua me vendim qeverie pas publikimit të një video skalndali ku ai kërkonbte favore seksuale në këmbim të një vendi pune. Në ditët në vijim pritet që Presidenti i Republikës Bujar Nishani të publikojë datën e zgjedhjeve për kreun e ri të Bashkisë Dibër.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej