Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Erzeni del nga shtrati, evakuohen 15 familje

Nga Klodiana 0

15 familje janë evakuuar si pasojë e daljes nga shtrati të lumit Erzen në zonën e Shijakut. Reshjet e shumta  gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar fryrjen e një sërë lumenjve.

Kreu i Bashkisë së Shijakut, tha se ndodhen në terren për të marrë masat e nevojshme si dhe për të kryer evakuimin e të prekurve.

Banorët i druhen përsëritjes së përmbytjeve të ndodhura në janar të këtij viti. Në atë kohë, 500 shtëpi u përmbytën përveç tokave bujqësore.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej