Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

ERTV shkon në shtëpinë e të miturës së abuzuar dhe publikon videon e prindërve (film)

Nga Media 0

Në një vizitë në shtëpinë e prindërve të miturës së përdhunuar në Kavajë, Elisa Spiropali garantoi bursë shkollimi brenda ose jashtë vendit dhe mbështetje për vajzën e rënë pre e agresionit të 8 djemve. Babai i vajzës falenderoi institucionet shtetërore për ndihmën e marrë si dhe kërkoi që media të mos i shtojë më dhimbjen dhe të mos merret më me këtë histori.

Nëse deri më tani, familjarët e vajzës së abuzuar në Kavajë nuk kishin dalë në media dhe nuk njiheshin publikisht, prej ditës së sotme, fytyrat e tyre janë përhapur gjerësisht nëpër media.

Ka qenë ERT-ja e kryeministrit që ka publikuar videon me zë dhe figurë të babait, nënës dhe gjyshit të 13 vjeçares.

Deputetja dhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka vizituar familjen gjatë ditës së sotme, ndërsa babai i vajzës ka një mesazh për mediat.

ERTV-ja thotë se “ata ndjehen të pambrojtur nga agresioni publik i politikës e medias dhe luten për respektimin e privatësisë së vajzës”.

Pjesë nga dialogu midis Spiropalit dhe familjarëve: 

Babai: Kam një vajzë inteligjente dhe me kurajë që nuk mund ta përshkruaj unë si prind.

Spiropali: Ky është një mesazh për të gjithë. Këtu në këtë shpi dhe me fisnikërinë që tregoni jeni shembuj për të gjithë. Shoqëritë e qytetëruara dallohen nga mënyra se si përballen me sfidat.

Babai: I bëj thirrje mediave që nëse jemi plagosur një herë, mos më plagosni dy herë. Mos ju raftë ky rast kurrë asnjërit. Më lejoni ta përballoj me forcat e mia dhe me njerëzit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej