Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ermal Meta shkruan shqip: Mesazh për gazetarët shqiptarë, s’dini asgjë nga jeta ime

Nga Media 0

Ermal Meta ka postuar në profilin e tij në facebook një mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë.

Ndërsa ky moment duhet të ishte një nga më të bukurit e jetës së tij, ai duhet të shqetësohet për transformimin e fjalëve që mediat shqiptare bëjnë rëndom për hir të klikimeve.

Ermali shkruan:

Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thashë asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër, sepse gaboni rëndë, jo vetëm me mua, por edhe me familjen e personit, për të cilin po shkruani ose po flisni. Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos të lexoj më gjëra të tilla.
Falemnderit për vëmendjen.

Ermal Meta

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej