Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

“Erdhi Dita” për Vlashent Satën

Nga Skenderi 0

Këngëtari Vlashent Sata, i njohur për zërin dhe timbrikën e veçantë,  kësaj here vjen për publikun shqiptar dhe jo vetëm me këngën e tij më të fundit “Erdhi Dita”.

Jo më larg se dje këngëtari Sata ka lançuar këtë këngë-klip, e cila me ritimin e saj me siguri do të bëhet një ndër këngët më të preferuara për publikun shqiptar.

Vlashent Sata përveç se këngëtar është pianist dhe pedagog pianoje në Paris. Më poshtë mund të ndiqni këngën e tij më të re “Erdhi Dita”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej