Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

“Era Estrefi të përmirësojë tekstet e këngëve, ku i dihet një ditë mund të bëhet nobeliste”

Nga Media 0

era

Plas gallata në rrjetet sociale, “Bob Dylan çmim Nobel për letërsi. Presim që Ismail Kadare të fitojë MTV Awards”

Bob Dylan është shpallur sot nobelisti i radhës në letërsi. Për këtë çmim konkuroi edhe këtë vit shkrimtari shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare, por nuk fitoi, pasi çmimin e mori kantautori Bob Dylan. Pak minuta pasi është shpallur nobelisti, kanë nisur komentet ironike në facebook, kemi shkëputur dy prej tyre.

Duke ndjekur logjikën e akordimit të çmimit Nobel, i sugjeroj Era Istrefit të jetë pak më kërkuese në tekstet e këngëve të saj, ku i dihet?!”, shkruan Edi Oga. Ndërsa gazetari Enkel Demi ka parashikime të tjera: “Bob Dylan çmim Nobel për letërsi. Presim që Ismail Kadare të fitojë MTV Awards“, shkruan ai në facebook.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>