Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ëndrra amerikane “plotësohet” në Lezhë

Nga Media 0

“Statuja e lirisë” është një nga monumentet më të famshme në botë, që sapo e sjell ndërmend të kujton Amerikën.

Por kjo statujë gjendet edhe në Shqipëri. Ndërsa në Kamëz emrat e rrugëve të kujtojnë Europën apo Amerikën, në Lezhë mund të gjeni “Statujën e lirisë”.
Nëse ëndrra amerikane duket e largët, një xhiro nga Lezha ndoshta ua shuan pak mallin.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej