Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Emri i Maqedonisë, Zaev: Jap dorëheqjen, nëse referendumi s’ka sukses

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, i pyetur se a do të jep dorëheqje nëse referendumi për emrin nuk ka sukses është shprehur i vendosur se do ta bënte një gjë të tillë.

“Po, do të largohem nga pozita e kryeministrit, nëse nuk ka sukses referendumi. Por jam i sigurt se do të ketë sukses”, deklaroi kryeministri Zoran Zaev.

“Pres përqindje serioze 75-85%, në pajtueshmëri me atë se sa janë deklaruar qytetarët për anëtarësim në BE dhe NATO. Qytetarët nuk kanë çfarë të zgjedhin, nuk kanë alternativë tjetër. Ata vetëm duhet ta konfirmojnë se duan që Maqedonia të jetë anëtarësim në BE dhe NATO”, tha Zaev.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej