Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Emocionon Doda, një mesazh për të bijën Hana e të gjitha vajzat: Mos u nënshtro kurrë, ti je gjithë bota! (film)

Nga Media 0

Mesila Doda ka emocionuar gjatë fjalës së mbajtur në takimin e PDIU me forumin e gruas. Ajo ka zgjedhur që të japë një mesazh për të gjitha gratë dhe vajzat duke iu drejtuar të bijës që ishte e pranishme në sallë.
“Dua t’i drejtohem të gjitha femrave, të gjitha vajzave, të gjitha grave: Sot jeni forca jonë, jeni bërthama, jeni ato që na bëjnë të shkojmë përpara dhe të mos dorëzohemi sa do që do mundohen të na thyejnë. Një mesazh për Hanën: Mos u nënshtro kurrë ndaj një njeriu që do të mundohet të të fyejë, ti je gjithë bota, shko përpara, këput çdo urë të atyre që nuk të respektojnë. Gruaja është bërë për të fituar në këtë botë”, tha Doda.

PDIU mbledh Forumin e Gruas

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Dimanche 10 février 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej