Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Emergjencat/ Premçi në Shkodër: Firmat të marrin masa për rrugët

Nga Klodiana 0

Drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, nga Shkodra ka kërkuar nga bashkitë që të planifikojnë në buxhetin e tyre fondin për emergjencat sic e parashikon ligji.

Premçi është shprehur se është e pa tolerueshme që të mos ketë planifikim për emegjencat.

“Papërgjegjshmëria nga kompania që ka detyrime kontraktuore  me Drejtorinë Rajonale të Rrugëve apo me Autoritetin Rrugor Shqiptar ku ndërkohë që Shkodra ishte tërësisht  e bllokuara nga akulli dhe dëbora, kompanitë nuk kishin asnjë mjet të dislokuar në segmentin rrugor për të cilin kishin detyrime. Nuk kishin asnjë punonjës në këtë segment. Komisioni i Emergjencës për inspektimin e të gjitha akseve rrugore, nëse janë  dislokuara mjetet e kompanive sipas  detyrimeve, neës kanë krijuar rezervat e kripës dhe të skorieve, nëse e kanë të gjithë logjistikën dhe bazën e nevojshme për të  garantuar kalueshmërinë”, shprehet Premçi.

http://shqiptarja.com/home/1/emergjencat-prem-i-n–shkod-r-firmat-t–marrin-masa-p-r-rrug-t-454330.html?pos_2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej