Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Elisa Spiropali bën gafën e radhës: Don Kishoti, personazh shqiptar (film)

Nga Media 0

Ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali e ftuar në emisionin “Mbrëmje,” në TV “ABC News”duke folur për ngërçin aktual politik, ka bërë dhe mbrojtjen e radhës për kryeministrin Edi Rama, nga komentet që ai mori në emisionin e Bruno Vespës, “Porta a Porta”.

Spiropali i krahasoi kundërshtarët me personazhin e famshëm Don Kishoti i Mançës të autorit Migel Servantes.

Por gafa ishte kur Spiropali e cilësoi Don Kishotin si një personazh të rëndësishëm të letërsisë shqipe.

“Call centerat dhe ata që sulmuan Ramën në “Porta a Porta” janë si Don Kishoti. Megjithse Don Kishoti është personazh i rëndësishëm i letërsisë shqiptare”,- u shpreh Spiropali.

PASURONI DIJET TUAJA!Beje share te “mençurohen” sa me shume shqiptare!Ju ftoj te ndiqni gjenialitetin dhe njohurite poliedrike te ylllit Spiropali!Pas shpjegimeve me Skenderbe ka filluar te shpalose dijet e saj mbi Don Kishotin!Gezuar 8 marsin! 🌹🌹🌹

Publiée par Dritan Kaba sur Vendredi 8 mars 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej