Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Elbasan/ Të rinjtë kundër ngritjes së inceneratorit: Plehrat të riciklohen, jo të digjen

Nga Rexhina Biba 0

15311501_2171382013087244_1456130167_o

Ditën e shtunë grupimi rinor kundër djegies së plehrave do të organizojë një protestë masive para Prefekturës së Elbasanit, për të kundërshtuar ngritjen e inceneratorit në këtë qytet.

Ky grupim i bën thirrje të gjithë qytetarëve t’i bashkohen protestës për të kërkuar riciklimin e plehrave dhe jo djegien e tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>