Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Elbasan/ Tahiri qytetarëve: Dorëzoni armët, nuk i duhen njeriu

Nga Skenderi 0

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka ndjekur nga afër dorëzimin vullnetar të armëve në Njësinë Administrative, Papër në Elbasan.  Qytetarët e kësaj zone i janë përgjigjur pozitivisht fushatës “Shqipëria pa armë”.

Ministi Tahiri u bëri thirrje të gjithë banorëve të zonës, dhe jo vetëm, të dorëzojnë armët pa leje, pasi nuk do të kenë asnjë pasojë ligjore. Ai  shtoi se përveç fatkeqësive, armët nuk sjellin asgjë të mirë.

“Ju që jeni prindër dhe keni fëmijë mendoni për ata, ndërsa ju që jeni të rinj, bindni prindërit tuaj, bindni familjarët tuaj t’i dorëzojnë të gjithë armët. Shqipëria që duam, nuk është me armë. Shqipëria që duam është pa armë, tha Tahiri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej