Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Elbasan/ Shkatërrohet grupi kriminal, dalin emrat e parë

Nga Klodiana 0

Një operacion antidrogë është duke u zhvilluar në qytetin e Elbasanit dhe në Tiranë nga policia e Shtetit. Sipas raportimeve janë shoqëruar mbi 10 persona me precedentë penalë, dhe për 5 prej të shoqëruarve ka urdhër arresti.

Emrat e dy prej të arrestuarve, janë Agron Qafa, Lavdosh Demaj. Policia e Shtetit bëjnë me dije se arrestimi i tyre është bërë në kuadër të një operacioni të fuqishëm për shkatërrimin e një grupi të strukturuar kriminal që vepron në disa qytete, si Tiranë, Elbasan, Fier etj.

Po kështu mësohet se është gjetur deri tani rreth 1 kg kokainë që e posedonin. Arrestimi i tyre pritet që të çojë në zbardhjen e disa ngjarjeve të rënda kriminale të ndodhur në Elbasan dhe disa qytete të tjera.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej