Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ejani në 23 qershor në Kllogjer të Sarandës (film)

Nga Klodiana 0

Në kuadër të aktiviteteve për “Javën e Historisë dhe Kulturës Çame”, më 23 qershor, Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet, i bën thirrje çdo shqiptari të bashkohen në pelegrinazhin e përvitshëm që do të organizohet në Varrezat Monumentale të Kllogjerit, në përkujtim të gjenocidit grek ndaj shqiptarëve të Çamërisë.

Kujtojmë se nga masakrat dhe gjenocidi grek ndaj popullsisë çame në vitet 1944-1945 mbetën të vdekur mijëra shqiptarë të Çamërisë dhe mijëra të tjerë u shpërngulen nga tokat e tyre.

Marrshimi

Ejani në 23 qershor në Kllogjer të Sarandës

Posted by Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet on Tuesday, June 19, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej