Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Eduard Selami: Turp që Ilir Meta anashkaloi Çështjen Çame

Nga Skenderi 1

Aktiviste te shoqerise civile dhe deputeti i PD, Eduard Selami, gjate nje proteste perpara Bashkise se Tiranes, kunder ndertimit te nje parku lojerash tek liqeni artificial I Tiranes. Prej disa ditesh Bashkia e Tiranes ka filluar punimet per ndertimin e nje parku lojerash per femije ne zonen e parkut te liqenit.	/r/n/r/nLawmaker Eduard Selami and Activist of open society organization during a protest in front of Tirana's City Hall against a construction in the national park of Tirana, on February 22, 2016. A group called them PT self 'Defenders of Nature' destroy a fence builded by Tirana's municipality were planned to build and will be a lot of tree cuts.

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Selami e ka vlerësuar si të turpshëm qëndrimin e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, mbajtur në Athinë për Çështjen Çame.

Selami ka kundërshtuar energjikisht qëndrimin hemafrodit të Ilir Metës për Çështjen Çame, sepse tashmë tensioni për këtë tragjedi nuk është më mes Shqipërisë dhe Greqisë, por mes saj dhe Bashkimit Europian.

BE njeh Çështjen Çame, kryetari i Kuvendit ngushëllon Greqinë. Turp!”, shkruan Eduard Selami.

Komente (1)

  1. turp qe akoma keta politikane i sherbejne armiqve tane shekullor si greqis kur… dhe sebis te degjeneruar

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>