Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama përsërit ftesën për Bashën: LB eja të flasim shqip për Shqipërinë

Nga Media 0

Kreu i qeverisë, Edi Rama përsërit ftesën për kryeopozitarin Basha për zgjedhjen e Kryeprokurorin e ri të Shqipërisë.

Rama i bën thirrje Bashës që të mos presë që të huajt të lexojnë Kushtetutën, por t’i bashkohet diskutimeve shqip për Shqipërinë.

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”, ka shkruar Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej