Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Edi Rama: Lamtumirë Dritëro

Nga Klodiana 0

Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të madh Dritëro Agolli, ka reaguar kryeministri Edi Rama duke shprehur ngushëllimet e tij të thella.

U prehsh i qetë në tokën ku le pas një mal të lartë përjetësie, i cili do të mbetet vend pelegrinazhi për gjithë të dashuruarit pas letrave shqipe, brez pas brezi…”,-shkruan Rama vetëm pak minuta pas ndarjes nga jeta të Dritëro Agollit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej