Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama e flet greqishten ujë. Ja si e përshëndeste dikur Kongresin e PASOK-ut (film)

Nga 27-shi 0

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama me sa duket e njeh gjuhën greke më mirë se dialektin “tironc” të Surrelit. Njohuritë e Ramës në gjuhën greke pa dyshim e kanë ndihmuar atë të merret vesh me Alexis Tsipras dhe Nikos Kotzias për t’ia shuajtur emrin Çamërisë dhe për ta çuar hapësirën detare greke nga 6 deri në 12 milje. Ja si e përshëndeste dikur mikun e tij Jorgos Papandreu në Kongresin e PASOK-ut, kuptohet në gjuhën e mëmës së këtij të fundit, gërqisht.

Une them ja ujku, ju thoni ja gjurmet

Posted by Brryli Broadway on Tuesday, October 23, 2018

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej