Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama: Do dënojmë edhe ata që i bëjnë like e share shpifjeve. Arian Çani i jep zarat (film)

Nga 27-shi 0

Edi Rama, i ftuar në “Zonë e lirë” është rrekur të prekë të gjitha nismat e tij të fundit, sidomos paketën antishpifje dhe ligjin për bastet.

Ndërsa Arian Çani i tha Ramës se përse nuk e mbyll fare facebook-un, duke qenë se të rinjtë po shfrytëzojnë shumë kohë në të, kryeministri u shpreh se shumë shpejt do të ndiqen disa praktika të reja edhe për të.

Ai tha se do të ketë penalizime për ata që do të bëjnë “like” apo “share” në postimet që janë vetëm “shpifje”.

“Për këtë do të shohim se si vepron bota”, u shpreh Rama duke shtuar që “jo për ta mbyllur, por Australia për shembull po shqyrton mundësinë e penalizimit të like-ve dhe share-ve, pra kur shpërndan një shpifje, do të thotë se je dakord me të dhe duhet të dënohesh njësoj për shpifje.”

Për shumë këtë e shumë thagma të tjera ndiqni videot e mëposhtme:

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej