Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edhe njerëzit që shajnë e urrejnë në internet kanë një jetë normale

Nga Media 0

Të gjithë ne kemi hasur komente të pahijshme, apo njerëz që në internet janë të prirur të mos jenë dakord me asgjë. Kritika është krejtësisht e pranueshme në një kohë që nuk bëhet ofenduese, por kufiri tejkalohet shpesh. Paragjykime dhe urrejtje që bëhen publike përmes njerëzve që kanë një jetë jo shumë të ndryshme se e të tjerëve.
Ky fenomen ka shtyrë një gezetar që të shkojë pranë këtyre njerëzve “urryes” në rrjetet sociale. Ai ka udhëtuar në disa vende të botës për të dëgjuar ata që shprehin urrejtje e mllef nëpër komente duke arritur në rezultatin se ata kanë një jetë normale.
“Doja të kuptoja se kush janë njerëzit që shkruajnë kometet plot urrejtje në internet. Gjëja më e vështirë ishte t’i bindja ata se isha i gatshëm t’i dëgjoja pa i paragjykuar”, shprehet autori i dokumentarit, norvegjezi Kyrre Lien.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej