Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

“E shtuna e çmendur” në Manchester (foto)

Nga Ejona 0

 

24 orë pas kaosit “Të premtes së zezë’ mijëra persona kanë dalë në rrugë për të festuar “Të shtunën e çmendur”. Burra dhe gra vërshuan në rrugët e qytetit të Manchestern si dhe vazhduan festimet e tyre deri mëngjesin e të dielës.

Ajo çfarë binte në sy ishte se shumica e tyre ishin në gjendje komplet të dehur aq sa nuk u mbanin këmbët. Forcat e policisë lokale kanë ndërhyrë për të zbutur kaosin si dhe për të ndihmuar të dehurit për të kontrolluar veten dhe për të ikur në destinacionet e tyre.


/dailymail/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej