Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

E rrallë/ Dy drerë gjenden të ngrirë në akull gjatë dyluftimit

Nga Skenderi 0

Dy alpinistë në Alaska vunë re dy drerë të ngecur në akull, të cilët kanë qenë në dyluftim e sipër në momentin që kanë ngrirë.

Siç shihet qartë në foto, drerët po luftonin me njëri-tjetrin, sepse ata kanë ngrirë kokë më kokë, gjë që dëshmon momentin e përplasjes midis tyre.

Jeff Erickson shkruajti në facebook se ai dhe Brad Ungalek vunë re dy drerët të ngrirë në akull afër Unalakleet, Alaska.

sub-buzz-23592-1479514479-1 sub-buzz-10323-1479515409-1 sub-buzz-5461-1479514978-1-625x356

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej