Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

E rëndë në Greqi, babai shqiptar përdhunon vajzën 7-vjeçare

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Greqinë, ku një 36-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht me vajzën e tij 7-vjeçare.

Mediat greke bëjnë me dije se ka qenë nëna e vogëlushes ajo që e ka dërguar të bijën me urgjencë në spitalin e Athinës. Pasi vajza iu nënshtrua kontrollit mjekësor, bluzat e bardha vunë re se me të ishte abuzuar seksualisht.

Bëhet me dije se drejtori i klinikës së kirurgjisë, arriti të mësonte që përdhunuesi i 7-vjeçares ishte vetë babai i saj. Tashmë shqiptari, që jetonte prej vitesh në Greqi me familjen është në paraburgimin e Tripolit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej