Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

E marta e Champions League/ Shurle hidhëron Realin

Nga Rexhina Biba 0

2

Mbrëmja e sotme u përfshi sërish nga euforia e Champions League.

Ndër përplasjet më interesante të mbrëmjes ishte ajo mes Borusia Dortmund dhe Real Madrid ku rezultati u barazua në minën e 87’ nga Shurle për ta mbaruar ndeshjen 2 me 2.

Gjithashtu ndeshje me mjaft interes ishte ajo e Juventusit me Dinamo Zagreb, ku bardhezinjtë fituan bindshëm me 4 gola në avantazh.

1

Grupi E

CSKA Moskë 0 –1 Totenham

Monako 1– 1 Bajer Leverkusen

Grupi F

Borusia Dortmund 2–2  Real Madrid

Sporting Lisbonë 2–0  Legia Varshavë

Grupi G

Kopenhagen 4 – 0 Klub Bruzh

Leiçester 1–0 Porto

Grupi H

Dinamo Zagreb 0–4 Juventus

Sevilja 1–0 Lion

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>