Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dy poetë të mëdhenj “vrau” Shkodra, Migjenin dhe Frederik Rreshpjen

Nga Media 1

Shkrimtari shqiptar Ridvan Dibra thotë se dy poetë të mëdhenj “vrau” Shkodra, pikërisht ata që e deshën shumë, e që i kënduan si kërkush tjetër. Migjeni dhe Frederik Rreshpja.

Ai shkruan: 

Dy Poetë të mëdhenj “vrau” qyteti jem i lindjes, Shkodra:
Migjenin dhe Frederik Rreshpjen.
Të parin e çoi mësues në Vrakë (15 kilometra larg qytetit).
Të dytin e shpërfilli dhe e shpërfill.
Megjithatë, askush s’i këndoi Shkodrës si këta të dy.

Loading...

Komente (1)

  1. Nuk pajtohem me Ridin, dhe ruaj te njejtin respekt qe e meriton. Shkodra nuk ka vrare asnjerin prej tyre, dhe ne te vertet i ka çmuar shume per se gjalli e me pas.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej