Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Dy derbe në Kupën e Mbretit, përcaktohen çerekfinalet

Nga Klodiana 0

Dy derbe, Leganés-Real Madrid dhe Espanyol-Barcelona, një duel i tensionit të lartë midis Atlético dhe Sevilla, si dhe Valencia-Alavés janë çerekfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë.

Ky është veridkti i shortit të hedhur mesditën e sotme për këtë kompeticion të futbollit kombëtar iberik. Sikurse shihet, ende në garë për këtë trofe janë dy gjigandët e La Liga-s, Barcelona dhe Real Madridi.

Katalanasit janë fituesit në fuqi dhe kryesojnë kampionatin spanjoll për këtë edicion, me 16 pikë më shumë se “Los Blancos”. Kujtojmë se finalja e “Copa del Rey” është caktuar për t’u luajtur të shtunën e 21 prill. Ata që përfshihen në finale do të duhet të “parkojnë” ndeshjet e tyre në La Liga.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej