Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Durrësi i 1984-ës në sytë e italianit që ka fotografuar Monica Belluccin

Nga Media 0

Ferdinando Scianna ka fotografuar Jorge Luis Borges, Monica Bellucci, Dolce & Gabbana, Martin Scorsese, etj etj… por edhe Durrësin. Ai fotografoi shqiptarët që pushuan në plazhin e Durrësit në verën e vitii 1984. Ja imazhet nga vizita e italianit në Shqipërinë komuniste.


Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej