Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Durrës/ Kapen 255 kg cannabis për trafikim drejt Italisë

Nga Skenderi 0

Sekuestrohen 255 kg lëndë narkotike  në Durrës. Policia ka vënë në pranga një prej poseduesve të drogës, ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër.

I arrestuari është Denaldo Kollovi, 22 vjeç, lindur dhe banues më Vlorë.

Policia e Durrësit bën me dije se rreth orës 22:00 të ditës së premte (30 shtator 2016) është marrë njoftim se një mjet i dyshimtë po lëvizte në zonën nga Gjiri Lalzit drejt Kepit të Rodonit.

Është konstatuar automjeti tip Iveco me targa AA 912 GN me drejtues shtetasin e arrestuar Denaldo Kollovi, dhe në pronësi të shtetasit F.M, i shpallur në këkim. Policia thotë se këta shtetas do ta transportonin drogën nga Shqipëria për në Itali.

durres-droge

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej