Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Durrës/ Basha: Po varroset arkeologjia

Nga Klodiana 0

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vizituar zonën ku po punohet për ndërtimin e velieres në Durrës.

Basha ka akuzuar dyshen Rama-Dako duke thënë se ata nuk punojnë për nevojën e qytetarëve, por po kryejnë investime për përfitime personale për xhepat e tyre.

“Nuk investojnë për nevojat e qytetarëve, por po kryejnë investime për përfitime personale. Nuk investojnë në nevojat immediate të qytetit dhe qytetarëve. Durrësi po mbytet nga ndotja dhe këta ngrejnë veliera. Qellimi  është të marrin gjysmat e parave për vete. Nuk investojnë në shërbimin e ujit të pijshem. Nuk investojnë në infrastrukture por duan të shesin betonin e Vangjushit. Po varroset arkeologjia e qytetit vetëm për interesa personale. U bej thirrje gjithë shqiptareve të bëhen bashkë dhe të protestojmë në Tiranë në  18 shkurt për të hapur një faqe të re për jetën dhe mirëqënien e gjithësecili”, tha Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej