Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Duel titanësh në “Alianz Arena”, ja si pritet të luajnë Bajerni dhe Reali

Nga Klodiana 0

Jup Hejnkes deklaroi në konferencën për shtyp se mbrojtësi David Alaba nuk u stërvit në seancën e fundit stërvitore me skuadrën dhe do të vendoste vetëm pak orë përpara ndeshjes nëse do ta përfshijë lojtarin në skuadër apo jo.

E njëjta gjë vlen edhe për Korentino Toliso. Francezi, dhe pse u stërvit me skuadrën, zhvilloi një seancë të veçuar nga pjesa tjetër e skuadrës. Pjesa tjetër është e plotë me përjashtim të Nojer, Koman dhe Vidal që kanë mbyllur sezonit. Vetëm portieri mund të luajë në rast se bavarezët do të kualifikohen për në finalen e Kievit.

Bajerni

Zinedin Zidan do ta ketë grupin e plotë ndaj bavarezëve. Dyshimi i vetëm është për francezin Karim Benzema. Sulmuesi nuk bind dhe ka shënuar shumë pak në këtë sezon. Vetëm dy gola në fazën e grupeve, vështirë se do të bënte më shumë përballë një mbrojtjeje të hekurt si Bajerni. Humelsit dhe Boatengut do t’u duhet të bëjnë llogaritë me Ronaldon.

Portugezi është një makineri e vërtetë golash. Ai ka shënuar 7 gola në përballjet ndaj bavarezëve. Ndërkohë Zidan mendon të luajë me Vaskez ose Asension në vend të Ronaldos, duke e postuar portugezin në qendër të sulmit.

Reali

/www.panorama.com.al/sport/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej