Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Drejtësia na preu në besë”, flet xhaxhai i Aleks Nikës: Pse e patëm të vështirë të vinim në homazhe

Nga Klodiana 0

Gjjatë homazheve të ditës së sotme në Bulevardin Dëshmorët e Kombit” në kujtim të viktimave të 21 janarit të vitit 2011 ishin të pranishëm edhe familjarët e Aleks Nikës nga Lezha.

Xhxhai i tij, Mark Nika, u shpreh përpara gazetarëve se pas vrasjes së Aleksit përpara 8 vitesh në Bulevard ka qenë shumë e vështirë për ta ardhja e tyre pasi  iu jep të njëjtat emocione si 8 vite më parë.

 “Pas vrasje së Aleksit këtu në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ne ndjejmë të gjithë ato emocione dhe e kuptoni se sa të vështirë e patëm për të ardhur kur ne nuk kemi realizuar premtimin ndaj tij. Drejtësia na preu në besë. Por sot erdhëm se ne shohim në horizont një shpresë se drejtësia po tenton ta hetojë këtë ngjarje. Dhe besoj se SPAK, dhe BKH do ta zbardhin çështjen që autorët dhe urdhëruesit të shkojnë përpara drejtësisë,” – u shpreh Mark Nika.

/FAXWEB/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej