Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Dramë në frymën e fundit, Skënderbeu thyhet kur askush s’e priste (film)

Nga Klodiana 0

Skënderbeu doli i mposhtur nga transferta e Jang Bojsit. Në sfidën e fundit në grupin B, korçarët e nisën pjesën e parë të vakët, dhe ajo u mbyll pa shumë raste në të dyja portat.

Me fillimin e të dytës, ishte Gavazaj që në të 51-tën, shënoi golin që zhbllokoi rezultatin. Por, avantazhi zgjati vetëm 3 minuta, dhe Horo barazoi me kokë pas një harkimi të bukur.

Të dyja skuadrat patën raste për të shënuar, por portierët respektivë bënë detyrën. Kur gjithçka po shkonte drejt barazimit, ishte Asale që në një rrëmujë në sekondat e fundit të lojës, pas një goditje këndi, shënoi me Shehin që nuk kishte çfarë të bënte.

Përfundimisht, 2-1 në Zvicër, me Skënderbeun që mposhtet në sekondat e fundit, atëherë kur nuk e priste askush.

http://www.panorama.com.al/sport/drame-ne-frymen-e-fundit-skenderbeu-thyhet-kur-askush-se-priste-video/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej